آزمون تافل

آزمون تافل

همه چیز در باره آزمون تافل و آنچه به آن نیاز دارید

اهمیت زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست و به عقیده کارشناسان علم ارتباطات در قرن حاضر کسی که به یک زبان دوم مسلط نباشد بی سواد محسوب می شود. شرکت در آزمون تافل یکی از راه هایی است که به وسیله آن می توانید مهارت های خود در زبان انگلیسی را افزایش داده و از آنجا که به صورت جامع برگزار می شود می توانید مدرک معتبر دراین خصوص دریافت کنید . مدرک تافل به سبب آنکه بین المللی بوده  در کشور های مختلف قابل ارائه است.درحال حاضر بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه معتبر در کشور آمریکا، کانادا و دیگر نقاط جهان برای جذب دانشجو مدرک تافل دریافت می کنند.

تافل چیست؟

آزمون تافل به صورت سالانه در ۱۸۰ کشور جهان بین بیش از یک میلیون داوطلب به صورت هماهنگ برگزار شده و به کسانی که موفق شوند نمره تافل را کسب کنند مدرک ارائه خواهد شد.

TOEFL مخفف عبارت Test Of English as  a Foreign Language به معنای (آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) است که قبولی در آن انتخاب های شما را برای برگزیدن  محل آتی تحصیل و یا زندگی آتی شما افزایش دهد.

آزمون تافل علاوه بر اینکه امکان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته صنعتی را برای شما فراهم می آورد در داخل کشور هم با کمک این مدرک می توانید سطح بالای مهارت های انگلیسی خود را به خوبی نمایان ساخته و تخصص خود را افزایش دهید.

هدف از برگزاری آزمون های تافل چیست؟

آزمون تافل از سال ۱۹۶۳ به وسیله سرويس سنجش تحصيلي ETSدانشگاه پرينستون برگزار می شود.

بسیاری از مراکز آکادمیک و آموزش عالی این آزمون را بهترین معیاردر تصمیم گیری جهت پذیرش داوطبان رشته های مختلف خود می شناسند.

شرکت در آزمون تافل در ایران و سایر کشور های جهان بسیار ساده بوده و داوطلب قادر خواهد بود هر زمان و مکانی که علاقه داشته باشد در این آزمون شرکت کند.

هزینه آزمون تافل نسبت به آزمون های مشابه مناسب تر است و به صورت متمرکز دریک جلسه برگزار می شود.

روش های برگزاری آزمون تافل

در حال حاضر آزمون تافل به سه شیوه کاغذ و قلم، کامپیوتری و آزمون کلی موسسات برگزار می شود.

مهارت های زبان انگلیسی شرکت کنندگان در چند بخش شنیداری، ساختاری، درک مطلب و نگارش سنجیده می شود.

سوالات آزمون تافل  حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ پرسش است. تمامی سوالات به صورت آکادمیک مطرح می شود.ارزیابی به صورت منصفانه و کاملا فنی صورت می گیرد و نظرات شخصی در بررسی نتایج آزمون شرکت کنندگان مداخله ندارد.

نتایج آزمون در بخش نوشتاری به صورت جداگانه گزارش می شود در آزمون اینترنتی می توانید پاسخ خود را تایپ کنید و یا با قلم الکترونیک یادداشت کنید.

زمان اعتبار آزمون تافل دو سال است.

منابع آزمون تافل به راحتی در اختیار عموم قرار می گیرد و شما از طریق اینترنت به تمامی منابع دسترسی داشته می توانید آن ها را دانلود کنید.

مطالعه منابع آزمون تافل به تنهایی کفایت می کند چراکه از ارزش آموزشی بالایی برخوردار است ازاین رو شما مجبور به مطالعه منابع غیر مرتبط و کتاب های کمک آموزشی نخواهید بود.

زمان برگزاری آزمون های تافل

آزمون تافل به صورت منظم و در زمان بندی مشخص همه ساله در مراکز متعددی در کشور برگزار می شود. آزمون اینترنتی یکی از جدید ترین شیوه های شرکت در آزمون تافل است که از سرعت و دقت بالایی برخوردار است و با استقبال گسترده داوطلبین در سراسر جهان مواجه شده است.

شما با پرداخت هزینه آزمون می توانید در زمان مشخص در این رقابت شرکت کنید. سایت سازمان سنجس به صورت مستمر مراکز برگزاری و زمان برگزاری آزمون تافل را به اطلاع داوطلبان می رساند.

تفاوت آزمون تافل و آیلتس

آزمون تافل یک آزمون آکادمیک است و آزمون آلیلتس به منظور سنجش مهارت های تخصصی جهت کار و یااقامت در کشورهای دیگر برگزار می شود.

اگرچه آزمون آیلتس جهت مهارت های آکادمیک هم مورد استفاده قرار می گیرد اما بیشتر جهت کار و اقامت مورد استفاده قرار می گیرد.

آزمون تافل بیشتر مهارت های زبانی آمریکایی را می سنجد اما آیلتس زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان بین الملل مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون آیلتس هم چهار مهارت اصلی زبان را مورد سنجش قرار می دهد و برای هر بخش از بین ۱ تا ۹ به افراد رتبه می دهد هرچه امتیاز شما بالاتر باشد به مفهوم مهارت های بیشتر زبانی شماست. کسی که در هر بخش نمره ۹ دریافت می کند به آن معناست که به اندازه یک فرد انگلیسی زبان مهارت دارد.

آزمون آیلتس نسبت به تافل  از شفافیت کمتری برخوردار است.

منابع آزمون تافل :

۱- معرفی بهترین وب سایت های آموزش آزمون تافل

وب سایت های آنلاین و رایگان آموزش تافل بعنوان ابزاری مکمل برای یادگیری تافل محسوب می شوند و نه منبع اصلی. علت اصلی هم این است که دقتی که در موقع طراحی مطالب برای این وب سایت ها صرف می شود هیچگاه منسجم و به اندازه نرم افزارها و کتاب ها تحقیق شده و علمی نیستند.

وب سایت رسمی ETS

قطعا بهترین وب سایت برای شروع و آشنایی با کلیات و ساختار آزمون تافل همان وب سایت رسمی ETS می باشد. در این وب سایت یک سری نمونه سوال و راهنمای کلی نحوه برگزاری آزمون برای شما قرار داده شده است که رایگان می باشند. یک پکیج نمونه آزمون هم هست که فقط شما را با ساختار آزمون آشنا می کند.

آدرس وب سایت رسمی ETS

وب سایت Quizlet

یک وب سایت تمام عیار که تقریبا همه چیز در خود دارد. شما را با موضوعات متنوع آشنا می کند، از شما آزمون می گیرد و کلمات تافل را به شما می آموزد. بخش هایی از وب سایت رایگان است و برای بخش های دیگری باید هزینه پرداخت کنید. حتما سری به این وب سایت بزنید.

آدرس وب سایت Quizlet

وب سایت Learnforgood

این وب سایت هم جزو بهترین وب سایت های رایگان آموزش تافل می باشد. تقریبا تمام ۴ بخش Reading Listening Speaking Writing را به شما آموزش می دهد. نکته مهمی که قبلا هم گفتیم این وب سایت ها بعنوان مکمل مطرح هستند نه منبع اصلی. در این حد که روزانه نیم ساعت به گشت و گذار در انها بپردازید.

آدرس وب سایت Learnforgood

۲- معرفی، دانلود و خرید بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های (کامپیوتر و اندروید) آزمون تافل

بسیاری از کسانی که نمره عالی در زبان تافل کسب کردند (اکثرا بالای ۱۰۰) از تنها منابعی که استفاده کردیم، نرم افزار و کتاب بود. این دو در کنار هم فوق العاده هستند. حتی یک ساعت را هم در کلاس های حضوری سپری نکردیم. فقط با هم تمرین کنید و با صدای بلند متون و کلمات را تکرار کنید.

نکته بسیار مهم این است که برای آزمون تافل شما باید بطور کلی در زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و به کمک این وب سایت ها و نرم افزارها و کتاب هایی که اینجا معرفی می کنیم با تکنیک های آزمون آشنا شوید همین!

اپلیکیشن اندروید Toefl preparation

یکی از اپلیکیشن های گوشی است که بالاترین رنک در بین کاربران را به خود اختصاص داده است. یک اپلیکیشن رایگان. هر چند کیفیت مطالب در حد درجه اول نیست ولی حداقل با موضوعات متنوعی آشنا خواهید شد.

لینک دانلود این اپلیکیشن رایگان

اپلیکیشن Magoosh Toefl app

یک اپلیکیشن معروف که متاسفانه برای کاربران ایرانی محدود شده است و برای دسترسی و دانلود آن از وی پی ان باید استفاده کنید. جزو بهترین ها در نوع خود است اما باز هم کامل نیست و فقط برنامه ای برای زمان بیکاری شماست.

لینک دانلود این اپلیکیشن رایگان

۳- بهترین کتاب های آمادگی آزمون تافل کدامند؟

کتاب ها معمولا بهمراه سی دی یا دی وی دی های مکمل ارائه می شوند و حتما برای کسب نمره عالی در امتحان تافل به آنها نیاز خواهید داشت. بهترین این کتاب ها طبق توصیه موسسات معتبر ذکر شده و تجربیات اساتید آموزش زبان به شرح ذیل هستند:

کتاب Barrons TOEFL iBT 15th Edition

این کتاب جزو بهترین ها برای آمادگی آزمون تافل است. هر چیزی که در زمینه آشنایی با تکنیک های تافل نیاز دارید و نمونه تست ها در این کتاب وجود دارند. دقت کنید که حتما ویرایش ۱۵ این کتاب را تهیه کنید. کتاب بهمراه سی دی فایل های صوتی و پاسخ های نمونه بخش speaking ارائه می شود. همانگونه که می دانید موسسه بارونز جزو بهترین ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی می باشد.

کتاب Delta key to the next generation TOEFL test

حجم این کتاب نسبت به کتاب Barrons بیشتر است ولی جزئیات بیشتری را هم در مورد تکنیک های تافل ارائه می دهد. هر چند تکنیک های ارائه شده در این کتاب آنقدر زیاد هستند که ممکن است شما را گیج کنند ولی با این کتاب چیزی از آزمون تافل کم نخواهید داشت.

کتاب Deltas Key to the Next Generation TOEFL Test کلید آزمون تافل iBT است و کتاب مرجعی برای آشنایی با مهارت های تافل است. کتاب حاضر به ارزیابی و آموزش چهار مهارت اصلی مهارت خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن پرداخته و علاوه بر آن نکات مهم دستور زبان به صورت جداگانه پرداخته است. این کتاب شامل سی دی نرم افزار می باشد. فراموش نکنید که بهمراه این کتاب یک دی وی دی هم باید دریافت کنید و حتما نسخه Revised Edition را خریداری کنید.

 کتاب  TOEFL test preparation kit 2nd edition

این کتاب توسط خود ETS ارائه شده و تمرین ها و نکات مطرح شده در آن کاملا شما را با سطح آزمون آشنا می کند. کتابی کاملا استاندارد و مختصر.

نکته بسیار مهم: سعی کنید نسخه بدون ترجمه این کتاب را تهیه کنید تا کاملا با شرایط آزمون آشنا شوید (این نکته بسیار بسیار بسیار مهم است !!!)

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test

این کتاب هم جزو کتاب های برتر برای آمادگی آزمون تافل است که توسط موسسه معتبر کمبریج تهیه شده است. برای تهیه این نسخه حتما سعی کنید ویرایش چهارم و جدیدتر را تهیه کنید.

تلفن تماس : t.me/moshaveranzand
پست الکترونیکی : Moshaveranzand@gmail.com
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp